Снимка: Пиксабей
Забавените заплати на личните асистенти на хора с увреждания във Варна вече са по сметките им, съобщи за Радио Варна Тониета Димитрова, която сигнализира за проблема в сряда, 22 януари.
Вчера от Агенцията за социално подпомагане съобщиха, че средствата са преведени на общините, веднага след като Министерството на труда и социалната политика е получило лимит за плащането от Министерството на финансите. По този начин над 76 хиляди лични асистенти в цялата страна могат да получат заплатите си за декември 2024 г. от местните власти. Те се грижат за деца с 90 и над 90% вид и степен на увреждане или степен на трайно намалена работоспособност и хора с трайни увреждания с определена чужда помощ.
2 хиляди души работят като лични асистенти във Варна. От следващия месец възнагражденията им ще бъдат увеличени заради ръста на минималната работна заплата от 1 януари 2025 г. Увеличените възнаграждения за месец януари ще бъдат изплатени през февруари.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Политолог: Това не е партиен кабинет. В него има експерти с по-технократски профил
Дата: 08/05, 09:29
Дончев за кабинета на Радев: Да ги съдим по делата
Дата: 08/05, 09:17
Мирчев и Божанов изразиха резерви към състава на правителството
Дата: 08/05, 09:021 Коментар
Радев се появи с жена си за ръка в парламента
Дата: 08/05, 08:591 Коментар
Журналист посочи силния човек до Радев
Дата: 08/05, 08:53