Стопкадър: Димитър Щерев, „Видими потайности“
Кенгуру живее в частен дом във Варна. То е албинос, казва се Зевс и е на четири години. Необичайната история е открита от журналиста Димитър Щерев, който я показва в своята поредица „Видими потайности“.
Зевс е тасманийско валаби – представител на по-дребните торбести животни от семейство Кенгурови.
Любимата му храна са морковите, зелето и свежите клонки, но най-много обича диня.
Зевс има и спортни предпочитания – харесва баскетбол и футбол.
По време на последния Мундиал дори му се наложило да „предскаже“ победителя във финала. Пред него били поставени две топки с имената на отборите.
Зевс избрал едната – и посочил бъдещия шампион. Историята има и любопитна препратка към култовия сериал „Приятели“. Зевс е джоуи.
Само че не Джоуи Трибиани – героят на Мат Лебланк, а истински джоуи. „Джоуи“ е английското название за малкото на кенгуруто, както и на някои други торбести животни. Така че във Варна вече има свой Зевс – малък джоуи с необичайна история.
Съдят земеделец за опит за измама с близо 350 000 евро евросредства
Дата: 13/08, 13:18
Известни са датите и часовете за мачовете на Черно море и Спартак в шести и седми кръг
Дата: 13/08, 13:14
Сигнал за предмет в морето край Тюленово, приличащ на боен снаряд, е подаден тази сутрин
Дата: 13/08, 13:04
Бабата на пребитото 5-годишно дете: Баща му го бутнал от мост в един трап
Дата: 13/08, 12:59
Шишков очаква изграждащият се обходен път на Кресна да бъде завършен до края на 2027 г.
Дата: 13/08, 12:55