снимка: pixabay.com
Манчестър Сити успя да осъществи обрат и да се класира за плейофите.
"Гражданите" спечелиха с 3:1 срещу Брюж в среща от последния кръг. Белгийците има за какво да съжаляват, тъй като пропуснаха отлични възможности да отбележат повече от един гол. Този резултат сложи край на тяхната серия от 20 поредни мача без загуба във всички турнири. Брюж обаче също намери място в плейофите, след като завърши на последното 24-то място, което дава право за продължаване напред, предаде Спортал.
Тимът на Гуардиола изигра много слабо първо полувреме и губеше на почивката след гол на Рафаел Ониедика в края на първата част. Матео Ковачич изравни в 53-ата минута. Автогол на Жоел Ордонес изведе домакините напред в 62-ата минута, а резервата Савиньо успокои феновете на "Етихад" с попадение в 77-ата минута.
Ман Сити завърши на 22-ро място в крайното класиране, което доста ще усложни задачата на отбора. "Гражданите" ще се изправят срещу Реал Мадрид или Байерн (Мюнхен) на плейофите.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Силни гръмотевични бури и градушки удрят България в следващите часове
Дата: 11/05, 12:53
Новият министър на икономиката спря всички плащания от дъщерни дружества и обществени поръчки
Дата: 11/05, 12:41
Иран поиска край на войната и освобождаване на активите си
Дата: 11/05, 12:40
30 варненски училища участват в "Панорама на средното образование"
Дата: 11/05, 12:37
"Монти Мес" отваря ново заведение за храна за дома и офиса във Варна
Дата: 11/05, 12:30