Редактор: Недко Петров
Стопкадри бТВ
Доктор по икономика обяви защо няма логика „Лукойл“ да стане държавна рафинерия. Според Евгений Кънев процесът на продажба на частната рафинерия изключително много ограничава кръга купувачи.
Много инвеститори не искат да правят сделка по различни причини с „Лукойл“, дори заради санкциите, къде ще отидат парите и така нататък.
_%20630x%201200.png)
Ако обаче държавата влезе и го купи, това беше идеята, и веднага да организира продажба, както се прави с голям инвестиционен консултант, между другото както стана навремето през 99-а година с Авто Андерсън, тогава все още съществуваше, тогава може да се намерят много по-качествени купувачи, заяви Кънев.
Според него обаче големият проблем не е кой ще бъде купувач, защото който и да е купувач, той ще следи една монополна структура, такава каквато е в момента, и ще имаме до голяма степен подобни проблеми.
Кънев се аргументира и защо „Лукойл“ не може да бъде национализирана.
Веднага ще ви попитам, може ли посочите едно успешно и добре управлявано държавно предприятие в България. Повече предприятия се източват, знаете със схеми, знаете за лошото управление, знаете, че се генерира и корупция по този начин. Не последно място тази голяма рефинерия дава и прекалено голямо политическо влияние на този, който я притежава в България, допълни по бТВ консултантът по сливания и придобивания.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ДАНС неутрализира мощен GPS заглушител в София, засягал сигнала на летището
Дата: 21/08, 18:58
Правителството и социалните партньори определиха критерии за адекватност на минималната работна заплата
Дата: 21/08, 18:54
Полицията издирва 78-годишната Стояна от Казанлък
Дата: 21/08, 18:38
Управителят на БНБ Димитър Радев: Еврото е рамка. Стабилността е избор
Дата: 21/08, 18:301 Коментар