Над 100 хиляди души са се събрали на антиправителствената демонстрация в Банкок, съобщава Би Би Си. Демонстрантите призовават правителството да подаде оставка, понеже според тях властите в страната са под влиянието на премиера в изгнание Таксин Шиванатра. Демонстрантите, протестиращи срещу правителството на Тайланд, нахлуха в сградата на министерството на финансите.„Ние ще заемем всички министерства и ще покажем на привържениците на премиера в изгнание Таксин Чиванат, че те нямат законното право да управляват страната”, заяви лидерът на протестиращите Сутеп Тагсубан, пише Блиц.
Таксин Шиванатра е брат на настоящия премиер Инглак Шиванатра. Протестите в Тайланд започнаха преди месец. Техен катализатор е подготвян законопроект за амнистията на бившия премиер Таксин Шиванатра, намиращ се в изгнание в Дубай.
Протестиращите проведоха шествие, като възнамеряваха да блокират работата на основните правителствени учреждения и „да предизвикат мирното сваляне на правителството”.
Демонстрантите се отправиха към 13 различни цели, сред които са основните правителствени агенции и ведомства, както и към сградите на телевизионните канали.
Организаторите подчертават мирния характер на демонстрацията, но предупреждават, че възнамеряват да спрат водоснабдяването на блокираните сгради.
Няма замърсяване на водата във водоизточниците в свищовското село Вардим
Дата: 08/05, 21:40
Николай Копринков е назначен за началник на политическия кабинет на премиера
Дата: 08/05, 21:36
Найденов: Съдебната реформа в последните 10 години е понятие, което започва да се изпразва от съдържание
Дата: 08/05, 21:29
Премиерът назначи 18 заместник-министри
Дата: 08/05, 21:14
Ясни са победителите в турнир по пожароприложен спорт във Варна
Дата: 08/05, 21:01