Избраха двамата кандидати за Видински митрополит


02/02/2025, 14:09

Кадър Нова ТВ

Избраха двамата кандидати за Видински митрополит. Това са Браницкият епископ Пахомий и Мелнишкият епископ Герасим. Те бяха избрани още на първи тур и събраха съответно 24 и 18 гласа - изискваните от Устава повече от половината гласове на епархийските избиратели, съобщи Нова ТВ.

Светият синод определи листа от 8 епископи, но преди дни епископ Висарион оттегли кандидатурата си по здравословни причини. Изборът се налага след обявяването на Даниил за български патриарх.

Изборният ден започна със света литургия в митрополитския храм „Свети Николай Чудотворец” във Видин. Епископите се събраха в митрополитското училище. На 8 февруари с сградата на Синода един от тях ще бъде избран за новия видински митрополит.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Радев за убийството в Пловдив: В България няма място са фашистки изстъпления
Дата: 12/08, 10:36

Маргарита Парпулова от БК "Ивайло Маринов" отива на европейско
Дата: 12/08, 10:32

Нищожна част от всички украински бежанци в ЕС се намират в България
Дата: 12/08, 10:311 Коментар

Спипаха петима във Варна и региона с наркотици
Дата: 12/08, 10:30

⚓ В очакване на празника на Варна! 💙
Дата: 12/08, 10:30

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия