кадър: U.S. Army photo
Унгария планира да поръча американски реактивни системи за залпов огън ХАЙМАРС (HIMARS) на стойност 700 милиона долара, съобщи Белият дом, цитиран от Ройтерс.
Изявлението бе публикувано след посещението на вицепрезидента Джей Ди Ванс в Будапеща, предава БТА.
По време на визитата САЩ са приели да подкрепят и инженерно проучване за улесняване на разполагането на нови малки модулни реактори в Унгария, съобщи канцеларията на Ванс.
Проучването ще позволи на Будапеща да продължи със закупуването и изграждането на до 10 малки модулни реактора, се казва в изявлението.
Междувременно стана ясно, че унгарската енергийна компания "Мол Груп" е поръчала от САЩ и от американски компании суров петрол на стойност 500 млн. долара.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Пет нови случая на морбили у нас, общият брой на заболелите вече е 99
Дата: 09/04, 11:11
Започва делото срещу Николай Попов - съдят жертвите на престъпления, вместо престъпниците
Дата: 09/04, 11:10
Групата на Черно море за мача в Разград
Дата: 09/04, 11:07
Полицията във Варна със засилени мерките за безопасност по пътищата и около храмовете по великденските празници
Дата: 09/04, 11:05
Отстраниха двусантиметров тумор от бронха на 14-годишно момче
Дата: 09/04, 10:59