Кадър Нова телевизия
Имане Хелиф няма да има право да се състезава на Световното първенство по бокс за жени през 2025 г. Тя не е покрила критериите за участие, което беше потвърдено от генералния секретар на Международната боксова асоциация (IBA) Крис Робъртс, съобщава БГНЕС.
Предстоящият шампионат се организира от IBA и ще се проведе в Ниш, Сърбия, в периода от 8 до 16 март. "Имане Хелиф не може да участва на Световното, защото не отговаря на необходимите критерии. Нашите технически разпоредби са ясни по отношение на необходимите условия, които трябва да бъдат изпълнени", каза Робъртс.
Тази ситуация отново поражда съмнения относно пола на алжирската боксьорка, като се спекулира, че тя може да има състояние, известно като DSD (диференциално развитие на пола), което се среща при около 1,7% от населението и може да доведе до наличието на мъжки хромозоми или анатомични характеристики в човек, който изглежда като жена.
Международната боксова асоциация изключи 25-годишната боксьорка от Световното първенство през 2023 г., след като тя не успя да премине теста за определяне на пола, проведен от организацията.
Въпреки тази дисквалификация, Хелиф получи възможност да участва на Олимпийските игри в Париж, тъй като Международният олимпийски комитет (МОК) не призна тестовете на IBA, определяйки ги като „погрешни и нелегитимни“. Във френската столица алжирката спечели титлата в категория до 66 кг.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Кирил Петков: Маршът на хамелеоните започна с пълна сила
Дата: 10/05, 20:37
Нетаняху: Войната с Иран не е приключила. Тръмп: САЩ ще вземат иранския уран в даден момент
Дата: 10/05, 20:221 Коментар
Камион се вряза в мантинела на АМ „Тракия“ в посока Бургас
Дата: 10/05, 20:12
Локализираха пожара в склад в София, няма засегнати съседни сгради
Дата: 10/05, 20:00
Пол Мание: Българските пътища ми дадоха криле и се надявам да продължа по същия начин и в Италия
Дата: 10/05, 19:52