Пекселс
Не знам откъде изхожда тиражираната из мрежата инициатива за "бойкот на търговските вериги на 13 февруари". Но истината е, че цените на хранителните стоки във веригите са по-ниски, отколкото в повечето малки квартални магазини.
Такова мнение изрази в социалните мрежи юристът и предприемач д-р Борислав Цеков.
"Понякога - значително по-ниски. Точно, защото са вериги и така могат да поддържат по-ниски цени. Азбука на търговията на дребно. Та, не знам защо точно срещу тях се търси "бойкот". Или така - лаф да става", допълва той.
Припомняме, че се готви на 13 февруари бойкот срещу "високите цени на продуктите в големите вериги". Протестът е организиран от Движение "Системата ни убива“, Федерация на потребителите в България и Обединени пенсионерски съюзи.
Инициаторите настояват за строг контрол върху цените на основните хранителни продукти и борба със спекулата; реална подкрепа за малките и средни български производители, които са в неравностойно положение спрямо големите вериги; прозрачност в ценовата политика на търговските вериги и публично оповестяване на механизмите за ценообразуване, както и за спешни мерки за социална защита на най-уязвимите групи – пенсионери, хора с ниски доходи, семейства с деца.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Моторист е загинал в тежка катастрофа край Силистра
Дата: 11/08, 19:38
Израел отвърна на Турция: Ердоган не познава граници, окупирал е 36 % от Кипър, 5 % от Сирия и 2000 кв км от Ирак
Дата: 11/08, 19:171 Коментар
Хеликоптер се включи в гасенето на пожара в област Хасково
Дата: 11/08, 19:11
Марица: 17-годишното момиче от Младежкия хълм не е завършило 10-и клас
Дата: 11/08, 18:591 Коментар