Снимка: Пиксабей
Служител на японското министерство на финансите загуби по време на нощно излизане с колеги документи с личните данни на 187 души, заподозрени в контрабанда на наркотици, съобщават местни медии.
Съобщава се, че служителят, чието име не се съобщава, е изпил девет чаши бира по време на петчасово нощно излизане с колеги в Йокохама, южно от столицата Токио, на 6 февруари, пише Би Би Си.
Местните медии твърдят, че той е разбрал, че е загубил чантата си едва след като е слязъл от влака, пътуващ към дома му в Сумида, друг град близо до централната част на Токио, съобщава bTV.
Министерството на финансите заяви, че „дълбоко съжалява“ за инцидента, който „значително подкопава общественото доверие“. Чантата е съдържала документи, в които са били посочени имената и адресите на 187 заподозрени контрабандисти на наркотици и получатели на семена от марихуана, съобщи министерството. Тя е съдържала и служебни лаптопи с лични данни на служителите.
Алкохолът отдавна се възприема като „социална смазка“ в продължение на хиляди години в Япония, където бизнес сделки и трудни въпроси се обсъждат на бутилки бира и саке. Смята се, че пиенето на алкохол създава по-спокойна среда за подобни дискусии.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп за визитата на директора на ЦРУ в Москва: Може и да излезе нещо
Дата: 26/08, 17:541 Коментар
КРС за заглушителя в "Драгалевци": Може да бъде засечен само докато излъчва
Дата: 26/08, 17:481 Коментар
Стоянов: САЩ и Швеция отказаха да ни представят втора употреба F-16 и „Грипен“, искаме неустойка от САЩ
Дата: 26/08, 17:423 Коментара
Почина служител на летището във Франкфурт, заразен с малария
Дата: 26/08, 17:38
Заради сушата и нивото на Дунав: 36 610 души в страната са на воден режим
Дата: 26/08, 17:31