Снимка: Пиксабей, илюстративна
Дванадесет души бяха ранени при сблъсък на високоскоростен влак с камион с полуремарке край северния германски град Хамбург днес следобед, съобщи ДПА.
Един човек е получил животозастрашаващи наранявания и е откаран в болница, съобщи говорител на пожарната. Друг пътник е получил сериозни наранявания, а 10 души са били леко ранени, добави той, без да предостави повече подробности.
Говорителят заяви, че полицията се подготвя да евакуира останалите 269 пътници от влака.
Във влака е имало около 300 пътници. Той е пътувал за град Бремен. Катастрофата е станала на прелез в района на Рьонебург в южните покрайнини на Хамбург. Според първоначалните данни камионът е превозвал железопътни релси.
Заради произшествието е затворен участъкът от железопътната линия, свързващ южния квартал Харбург в Хамбург с Буххолц в съседната провинция Долна Саксония. Влаковете по линията се пренасочват, съобщи говорителка на железопътния оператор "Дойче Бан". Тя каза, че има малки закъснения до 15 минути за пътуващите на големи разстояния.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
630 820 евро събра благотворителният концерт, иницииран от Лили Иванова
Дата: 09/05, 07:14
ЦСКА отне второто място от ЦСКА 1948
Дата: 09/05, 07:05
Спират пети блок на АЕЦ "Козлодуй"
Дата: 09/05, 07:00
С превалявания и максимални 18 градуса във Варна на 9 май
Дата: 09/05, 06:00
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 09/05, 05:30