снимка: rsi.robi, Уикипедия
Нов трус се задава в тениса след изненадващата новина от днес, че Яник Синер е приел тримесечно наказание за допинг провиненията си от 2024-а, когато даде две положителни проби за веществото клостебол.
Очакваше се през април Спортният арбитражен съд (CAS) в Лозана да разгледа жалбата срещу това, че световният №1 не е наказан, дошла от Световната антидопингова агенция (WADA).
Но това можеше да означава едногодишно наказание за Синер, което очевидно не влиза в плановете на италианеца и щаба му, предава Дир. бг.
Така днес идва вестта, че играчът и WADA са постигнали споразумение и делото в Лозана отпада. А договорката е водачът в ранглистата на мъжкия тенис да изтърпи тримесечно наказание, считано от 9 февруари.
Това означава, че на 4 май Синер отново ще може да играе. И да се завърне тъкмо навреме, за да играе на втория за годината турнир от Големия шлем - "Ролан Гарос". Надпреварата в Париж стартира на 19 май.
Няма съмнение, че и това решение ще предизвика огромен скандал в тениса. Практически Синер признава вина, приемайки санкцията сега.
А и тя пак изглежда компромисна, защото реално той ще пропусне частта на сезона, в която са два Мастърса - в Маями и Индиан Уелс, но ще е на линия за най-важното състезание от сезона на клея - Откритото първенство на Франция.
А и не е застрашен статутът му на №1 в ранглистата, дори световният №2 Александър Зверев или някой друг от топ 5 да спечели и двата големи турнира зад Океана.
Очаква се реакция от колегите на Яник, които така или иначе не са особено доволни от начина, по който бе третиран целият случай с положителните му проби от миналата пролет.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Подготовка за екскурзия: С кратък онлайн курс по английски научавате най-важното за 10 часа
Дата: 13/05, 00:01
Драстично се покачи цената на маратонките, с които беше заснет папата
Дата: 13/05, 00:00
Германският министър: Трябва да поставим европейския бизнес на TikTok в европейски ръце
Дата: 12/05, 23:55
Бившият министър на правосъдието Андрей Янкулов: За разплитане на "Осемте джуджета" е нужно наказателно разследване
Дата: 12/05, 23:48
Григор Димитров: По-добре съм, времето за отказване не е дошло
Дата: 12/05, 23:421 Коментар