Макрон ще бъде в Белия дом в понеделник


20/02/2025, 22:50

снимка: Булфото

Френският президент Еманюел Макрон ще бъде в Белия дом в понеделник, а британският премиер Киър Стармър - във вторник, съобщи официален Вашингтон.

Френският лидер посочи, че мисията им е да убедят Доналд Тръмп в наличието на общи интереси. Друго послание на европейците ще е, че американският президент не може да показва слабост пред Владимир Путин, защото така би загубил позиции пред Китай и Иран.

Макрон посочи, че несигурността около подхода на Тръмп по руската инвазия в Украйна е тревожна, но създава несигурност и за Путин, която трябва да се използва при преговорите. В диалог с потребители на социалните мрежи Макрон заяви, че никой не може да казва, че Украйна няма право да се присъедини към Европейския съюз или НАТО. Зеленски е избран чрез свободни избори за разлика от Путин, каза още френският президент, допълва БНТ. 

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



На 7 май променят движението в участък от "Тракия" за подмяна на тол камера
Дата: 06/05, 22:40

Израел нанесе удар срещу Берут за първи път след обявяване на примирието
Дата: 06/05, 22:28

8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 22:20

Добруджа измъкна точка на Спартак 1918 Варна с гол в последните секунди
Дата: 06/05, 22:17

Дмитриев: "Луфтханза" може да зареди гориво в Москва
Дата: 06/05, 22:12

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия