Бъчварова разкри как властта може да оцелее


25/02/2025, 18:02

Редактор: Недко Петров

Стопкадри бТВ

Устойчиво ли е това правителство, сформирано от ГЕРБ, БСП, „Има такъв народ“ и „Алианс за права и свободи“, и каква е цената на устойчивостта, която плаща този кабинет. Коментар по тази злободневна тема направи наш известен дипломат.

Според Румяна Бъчварова фактът, че не само имаме вече избрано правителство, но то прие и проект на бюджета, който, разбира се, ще мине през парламента, прие програма и показа приоритети, означава, че нещата тръгват в едни нормални рамки.

Бившият ни посланик в Израел обаче смята, че страховете за неустойчивост са по-силни, отколкото възприятието ни за към този момент за това, което се случва.

Според нея е очевидно, че партньорите разбират, че към момента това е безалтернативна възможност за всяка една от участващите партии и това ни дава шанс, особено, ако бюджета мине и получим добри конвергентни доклади, след няколко месеца да се чувстваме по-спокойни.

В крайна сметка може би и връзката между ситуацията, нашата вътрешната ситуация и глобалната ситуация, ако България стане член на еврозоната, това е последният белег, по който ние можем да кажем, че сме истински европейци, заяви Бъчварова.

Приемането ни в шенгенската зона и приемането ни в еврозоната ще ни направи едни пълноправни европейци, а пък най-голямата котва в тази ситуация, в която ние се намираме, е нашето европейско членство, допълни по бТВ тя.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Увеличава се броят на безработните в България
Дата: 14/08, 15:10

Как изгодно да заредим дома за цялата седмица в Lidl
Дата: 14/08, 15:10

Синдикати и работодатели се договориха по четири индикатора за МРЗ
Дата: 14/08, 15:02

Митрев: Няма основания за двуцифрен ръст на минималната работна заплата
Дата: 14/08, 15:00

Овладяха пожара край село Камен връх
Дата: 14/08, 14:52

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия