Снимка: Булфото, архив
Никой не трябва да има съмнения относно привеждането ни в съответствие с външната и отбранителната политика на Европейския съюз. Ние винаги ще бъдем в съгласие с ЕС, но застанахме зад резолюцията за Украйна на нашия стратегически партньор САЩ. Това заяви македонският премиер Християн Мицкоски.
"Ние застанахме зад резолюцията и бяхме съвносители на резолюцията на САЩ. Тя е единствената резолюция, приета от Съвета за сигурност, което означава, че е приложима", каза Мицкоски на пресконференция в Скопие.
На 24 февруари Общото събрание на ООН прие резолюция, подготвена от Киев, на която бяха съвносители държавите-членки на Европейския съюз (ЕС). В нея се подкрепят суверенитета и териториалната цялост на Украйна и се осъжда руската агресия срещу страната. Представителят на Северна Македония гласува "въздържал се", предава БГНЕС.
От друга страна, резолюцията, внесена от Съединените американски щати (САЩ), която призовава за прекратяване на войната, но без изрично да се споменава руската агресия, беше приета от Съвета за сигурност на световната организация.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
България, Гърция и Кипър с първа съвместна операция за принудително връщане на мигранти
Дата: 28/08, 22:37
Нов влак "Шкода" аварира, извозиха пътниците с автобус
Дата: 28/08, 22:32
Националите по волейбол до 20 години си осигуриха място на Европейското
Дата: 28/08, 22:22
Аматьорският турнир по плажен волейбол „Живей активно“ събира ентусиасти във Варна
Дата: 28/08, 22:16
Михайло Федоров става съветник по иновации в министерството на отбраната на Италия
Дата: 28/08, 22:09