WSJ: САЩ заплашиха Мексико с военни действия


01/03/2025, 13:27

Пекселс

САЩ са заплашили Мексико с военни действия, ако не успеят да се справят с наркокартелите, съобщава "The Wall Street Journal", цитирайки шефът на Пентагона Пийт Хегсет. Той е потвърдил пред служители, че ако Мексико не се справи с тайното споразумение между правителството и наркокартелите, американските военни са готови да предприемат едностранни действия, цитира Актуално

Информацията е потвърдена от източници, запознати с подробностите за телефонен разговор от 31 януари. Висшето военно ръководство на Мексико, което участва в разговора, е било "шокирано и възмутено", интерпретирайки думите му като намек за възможна военна операция на САЩ на мексиканска земя. Министерството на отбраната на САЩ отказа да коментира ситуацията.

Припомняме, че в петък Мексико екстрадира в Щатите 28 наркотрафиканти, сред които наркобарона Рафаел Каро Кинтеро, считан за основател на картела "Гуадалахара. По данни на CNN, позовавайки се на Министерството на правосъдието на САЩ, всички членове на картела са се намирали в различни мексикански затвори. Сред лицата е и Мартин Сотело, за когото се твърди, че е замесен в убийството през 2022 г. на заместник-шериф в Северна Каролина.

"Тези лица са обвинени във внасянето на огромни количества отрови, включително кокаин, метамфетамин, фентанил и хероин, и свързаните с това актове на насилие в Съединените щати", се казва в изявление на Министерството на правосъдието.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Кремъл не коментира твърденията, че може да възобнови контакт с Киев
Дата: 28/08, 23:41

Специалист по репродуктивна медицина идва във Варна на 25 и 26 септември: д-р Баев ще консултира двойки с проблеми при забременяване в Хейлан
Дата: 28/08, 23:40

Българската асоциация по рециклиране: Поредното сриване на продуктовите такси обслужва чужди лобистки интереси и ще струва 400–600 млн. евро от бюджета глоби към Европейската комисия
Дата: 28/08, 23:40

Ананиев: Предизвиквам Борисов да се яви на президентските избори
Дата: 28/08, 23:30

Жители на Сеута разрушиха лагер на мигранти
Дата: 28/08, 23:22

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия