Кадър Youtube
Девет души са задържани по време на протест в Ню Йорк пред център за продажба на автомобили, предаде "Ройтерс". Главен изпълнителен директор и един от водещите акционери е милиардерът Илон Мъск. Той е и един от най-близките сътрудници на президента на САЩ Доналд Тръмп.
Мъск на практика контролира т. нар. министерство на правителствената ефективност, въпреки че през февруари Белият дом обяви, че той не ръководи ведомството, а е по-скоро старши съветник на Тръмп.
Протестиращите в Ню Йорк се обявиха срещу масовите уволнения на американския държавни служители. Те са предприети именно от т. нар. министерство на правителствената ефективност.
В протеста са участвали стотици демонстранти, съобщи местната полиция. Те са част от инициатива срещу Мъск, която набира все повече популярност в САЩ, посочва "Ройтерс".
Протести се проведоха и пред шоурум на "Тесла" в Джаксънвил, щата Флорида, в Тусон, щата Аризона, както и в други американски градове. Протестиращите са блокирали движението по булеварди в района на шоурум центровете, скандирайки "Без диктатори в САЩ" и "Спасете демокрацията".
Видео, споделено във Facebook в събота (1 март), показа много хора, протестиращи срещу участието на собственика на SpaceX Илон Мъск в правителството на Съединените щати пред фабриката на компанията в Лос Анджелис, предаде БТА.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Киселова: В кабинета "Радев" има нещо старо, нещо синьо и нещо ново
Дата: 08/05, 10:20
Смилов: Новият правосъден министър ме притеснява
Дата: 08/05, 10:09
Явор Дачков: Много добра реч на Румен Радев в парламента
Дата: 08/05, 10:08
Ипотечен калкулатор - или кога да си направите сметката, преди да вкарате депозит за жилище?
Дата: 08/05, 10:08
„Асфалтът е колкото нокът“: Спорен ремонт на 500 метра улици в село Лик - за над 50 хиляди евро преди изборите
Дата: 08/05, 10:02