Спряха нелегален превоз на парфюми менте


04/03/2025, 15:20

Снимка: Агенция "Митници"

Митническа проверка, извършена по сигнал на Гранично полицейско управление - Видин, доведе до задържане на голямо количество „маркови“ парфюми без документи. Това съобщават от Агенция "Митници".

В 14 ч. на 27 февруари в района на Дунав мост 2 - Видин, е спряна за проверка товарна композиция с влекач и полуремарке, управлявана от български гражданин. За превозваната стока водачът е предоставил на митническите служители товарителница за машина за сушене и машина за калъпи, транспортирани от България за Словакия. 

Товарният автомобил е придружен до Митническо бюро Видин за извършване на щателна митническа проверка. В хода на проверката на товарното помещение, освен двете машини е установено наличието на 8 палети с кашони без надписи, съдържащи 10 408 парфюма със знаците и символите на известни търговски марки. 

Водачът на товарния автомобил е обяснил на проверяващия екип, че за тази стока няма документи и е претоварена от друго превозно средство на паркинг в страната.

Стоките менте са задържани поради възникнали основателни съмнения, че се превозват в нарушение на правата на интелектуална собственост, за което са уведомени правопритежателите на търговските марки.

Извършената проверка е част от компенсиращите мерки на Агенция „Митници“ и ГД „Гранична полиция“ във връзка с отпадането на граничния контрол по вътрешните граници на Европейския съюз след приемането на България като пълноправен член на Шенгенското пространство.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Празник е! Днес водата може да бъде лечебна
Дата: 07/05, 09:23

Земеделец сигнализира за умишлена атака с дрон по 1400 дка реколта с щети за 400 000 евро
Дата: 07/05, 09:18

Загинали са двама души, а 20 са пострадали при катастрофи у нас през изминалото денонощие
Дата: 07/05, 09:10

Омбудсманът призова Народното събрание за спешни законодателни решения
Дата: 07/05, 09:00

Държавите от ЕС и ЕП се споразумяха за облекчаване на правилата за AI
Дата: 07/05, 08:571 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия