Снимка Пиксабей
Двама души загинаха, а 66 бяха ранени днес при експлозия в завод за стомана в северната част на Китай, съобщи агенция Синхуа, цитирани от Дарик.
Експлозията е станала следобед във завод на компания "Баоган Юнайтед Стийл" в град Баотоу, в автономния район Вътрешна Монголия.
"В 5:30 ч. днес местните органи за управление на извънредни ситуации и пожарна служба съобщиха за двама загинали и петима души в неизвестност", уточни Синхуа и отбеляза, че трима от ранените са в тежко състояние.
Снимки, публикувани в социалните мрежи, показаха срутени тавани и други разрушения в завода, над който се издигат огромни облаци дим, а също изпратени на мястото пожарни коли.
Хора, живеещи на няколко километра от завода, съобщиха, че експлозията е разтърсила домовете и е пръснала стъклата на прозорците им.
Причината за взрива се разследва.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Биофилтър спасява черния дроб
Дата: 19/01, 08:20
Трима души загинали и четирима пострадали при пожари за последните 24 часа в страната
Дата: 19/01, 08:17
Рекордни цени на златото и среброто след тарифните заплахи заради Гренландия
Дата: 19/01, 08:15
Александър Джартов: При пожар в жилищни сгради по-безопасно е хората да останат в домовете си
Дата: 19/01, 08:06
Жълт код за опасно ниски температури в цялата страна днес
Дата: 19/01, 08:02