Започна проверка как се управляват държавните имоти в Морската градина във Варна


10/03/2025, 18:42

Снимка: Petel.bg, архив

Междуведомствена група започна проверки как се управляват имотите и обектите, които са държавна собственост, в Морската градина във Варна, както и тези, които са прехвърлени безвъзмездно за стопанисване на Общината, съобщиха днес от Областната администрация в града.

Както БТА информира, комисията бе съставена със заповед на областния управител проф. Андрияна Андреева и в нея са включени представители на полицията, на Министерството на културата и на кметската администрация в града. Акцент при проверката са имоти и обекти на територията на историческото ядро на парка. През 2012 г., с решение на Министерския съвет, този терен е предоставен безвъзмездно за управление на Общината, като предназначението му е за обществен парк. 

От областната управа уточниха, че очакват Община Варна да представи схемата за поставяне на преместваеми обекти в Морската градина, както и информация за постъпилите от тях приходи през 2024 г. Ако бъде установено, че има имоти, които се ползват незаконосъобразно, нарушителите – хора или фирми, трябва да бъдат посочени изрично.

Предстои комисията да провери и имоти в местността Салтанат.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Откриха цигари без бандерол, скрити в тайници на лек автомобил и камиони
Дата: 11/05, 15:52

Новите мерки: Удължават с 1 година двойните цени в лева и евро в магазините
Дата: 11/05, 15:49

Ветераните на Черно море вкараха осем гола в Турция
Дата: 11/05, 15:47

Разследват масовото сбиване в Габрово
Дата: 11/05, 15:42

НИМХ обяви жълт код за половин България за 12 май
Дата: 11/05, 15:38

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия