Пиксабей
Днешните преговори между делегациите на САЩ и Украйна в саудитския град Джеда „вървят към целта си“, заяви съветникът по националната сигурност на Белия дом Майк Уолц по време на първата почивка, предаде украинската агенция УНИАН, цитирайки CNN, предава БТА.
„Вървим към целта“, отговори Уолц на въпрос на журналисти относно хода на разговорите. След това съветникът на президента Доналд Тръмп и държавният секретар Марко Рубио се оттеглиха, без да дават допълнителни коментари.
По-рано украински представител заяви пред журналисти, че преговорите са започнали „много конструктивно“.
Според източник на украинската обществена телевизия „Суспилне“ делегацията на Киев е предложила прекратяване на огъня по море в конфликта с Русия и забрана за далекобоен обстрел.
Освен това украинските представители са готови да сключат споразумение с Вашингтон, което ще предостави на САЩ достъп до разработването на украинските редки земни елементи, допълва УНИАН.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мотоклубовете излизат на протест срещу скока в цените на "Гражданска отговорност"
Дата: 11/05, 14:12
Терзиев уволни директора на "Гробищни паркове" в столицата
Дата: 11/05, 14:10
Екоминистерството: Язовирите са с най-високия процент на запълване в сравнение със стойностите през последните 9 години
Дата: 11/05, 14:08
Междуконтиненталната дистанционна хирургия вече е реалност
Дата: 11/05, 14:00