Одобриха предложението за създаване на държавна хранителна верига


13/03/2025, 19:44

Снимка: Пиксабей, илюстративна

Бюджетната комисия одобри предложението на "ДПС-Ново начало" за създаването на държавна търговска верига за хранителни стоки.

Според текстовете - в срок от един месец от обнародването на текстовете в "Държавен вестник", след одобрението им в пленарната зала, трябва да бъде учредено търговско дружество с принципал Министерството на земеделието и храните, предава БНР.

То ще е с уставен капитал от десет милиона лева, а надценката на продаваните там хранителни стоки не може да надхвърля десет на сто. Йордан Цонев от партията представи мотивите:

"Има нужда от пазарна регулация. Това би било пазарна регулация. Това е една от целите. Втората цел, която си поставяме, е да скъсим пътя от фермерите, от българската продукция, до съответната търговска верига. Третата цел, разбира се, е да свалим цените на някои спекулативно надути хранителни продукти и не само хранителни".

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Веласкес определи групата за дербито с Лудогорец
Дата: 09/05, 13:34

БАБХ ликвидира четири огнища на шарка край Пловдив
Дата: 09/05, 13:20

Предупреждение за сериозно понижение на температурите, дъжд и гръмотевици в близките дни
Дата: 09/05, 13:11

В Бургас стартира вторият етап от Giro d'Italia
Дата: 09/05, 13:00

Водолази извадиха велосипед, тротинетка и пейка от дъното край Морската гара във Варна
Дата: 09/05, 12:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия