Снимка: Булфото
Окръжният съд в Монтана постанови постоянна мярка "задържане под стража" за Е.Т.С. (34 г.) от Видин, който е обвинен в убийството на 27-годишната Н.Т.В. от Видин, съобщиха от пресслужбата на съда в Монтана.
Е.Т.С. и Н.Т.В. гостували за посрещането на Нова година в дома на своя приятелка в село Якимово, център на едноименната община в област Монтана. На 1 януари между тях възникнал спор, при който мъжът умъртвил жената като ѝ нанесъл множество порезни рани по главата и шията, а после напуснал мястото на убийството и бил задържан по-късно от полицията на друго място в Якимово.
Пред съда Е.Т.С. признал напълно вината си, заявил, че съжалява и сам пожелал да остане в ареста с постоянна мярка за задържане. Магистратите преценили, че ако бъде освободен, има опасност да се укрие или да извърши друго престъпление и заради това постановили да изчака в затвора произнасянето на присъдата срещу него, посочва БТА.
Присъдата може да се обжалва в тридневен срок пред Апелативния съд в София.
Убийството е първото за тази година в област Монтана, през миналата година са регистрирани два убийства, а през 2024 година – едно, съобщиха от Областната дирекция на МВР в Монтана.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Гюров: Свободата понякога е неудобен избор
Дата: 03/03, 09:11
Био ферма "Стара Планина" предлага 100% пресни домашни яйца от кокошки, свободно отглеждани на открито
Дата: 03/03, 09:00
Борисов: Отстояваме свободата с дела
Дата: 03/03, 08:59
Проф. Рачев: Очакваме температури до 18 градуса
Дата: 03/03, 08:47
По-висока прецизност и по-добри резултати с роботизирана хирургия в Acibadem
Дата: 03/03, 08:40