СМТ: Проектозаконът на Министерството на земеделието може да повиши цените на храните


21/03/2025, 18:55

Пиксабей

Министерство на земеделието и храните проведе среща с представители на търговските вериги за представяне на проектозакона за веригата на доставки на храни днес. След нея Сдружението за модерна търговия изрази опасенията си, че идеите, които са били представени ще увредят силно интереса на потребителите.

„Tе имат потенциал да повишат значително крайните цени, да доведат до недостиг на определени стоки в магазинната мрежа и да разрушат конкуренцията между търговците“, допълниха от СМТ, предаде Nova.

Припомняме, че в отговор на множеството бойкоти на хранителни вериги у нас Министерството на земеделието и храните представи официално законопроект за агрохранителната верига и въвеждането на антикризисни мерки. Целта е да скъси пътя на продукцията - от производителя до веригите.

„До този момент от Земеделското ведомство не са ни предоставили пълния текст. След като се запознаем с него, ще спазим срока за официална и по-обстойна позиция“, допълниха от Сдружението.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Окръжният съд в Пловдив остави в ареста бившия полицай Тодор Лапков
Дата: 21/08, 13:24

Разбиха схема за изнудване: Двама младежи заплашвали хора с оръжия заради измислени дългове
Дата: 21/08, 13:16

Без вода във Варна и региона днес
Дата: 21/08, 13:06

Дете с електрическа тротинетка се блъсна в кола в Луковит, глобиха родителите му
Дата: 21/08, 12:55

МВР издирва 2 сестри на 16 и 14 години от Лехчево
Дата: 21/08, 12:54

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия