Булфото
Със заповед на директора на Регионалната агенция по горите-Кюстендил се забранява движението на МПС до постъпите към Седемте рилски езера за 90 дни през летния сезон, казаха от общината в Сапарева баня. Това стана след експертна среща с представители на Регионалната дирекция по горите, Областната дирекция на полицията, ДАИ, НАП, на Национален парк "Рила".
Заповедта е качена на сайта на участващите ведомства за обсъждане и евентуално обжалване и влиза в сила от 6 юли, предава БНР.
Проблемът с нелегалния превоз на туристи по единствения горски път към Рилските езера, по-конкретно до 17-и стълб на седалковия лифт, с джипове и АТВ-та, продължи с години.
Местни превозвачи изкарваха добри приходи през цялото лято, като караха туристи и багаж към езерата срещу 30 лева на курс и в пълно нарушение на забраните по запазване на терена във високата част на планината. Това наложи по-строг контрол от страна на ангажираните звена и служби.
Нарушенията намаляха, но все пак има нарушители, кметът на Сапарева баня Калин Гелев каза:
"Да, има откъслечни случаи, но не е масово, както беше преди."
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Васил Филипов от трагедията на Челопешко шосе остава в ареста
Дата: 23/07, 15:51
Световен шампион подари медала си на своя дядо
Дата: 23/07, 15:47
Пътят на Асен и Наталия: Издал се е със серия от кражби
Дата: 23/07, 15:45
Варна иска да получи безвъзмездно от държавата терен в район „Младост“
Дата: 23/07, 15:43
Йотова проведе среща с европейския комисар Екатерина Захариева
Дата: 23/07, 15:31