ДБ: Във Варна ОПГ е използвала фалшиви нотариални актове, за да завземе общински и държавни имоти


26/06/2026, 10:11

Снимка: Булфото

Във Варна организирана престъпна група е използвала фалшиви нотариални актове, за да завземе множество общински и държавни имоти, каза Божидар Божанов от „Демократична България“ в кулоарите на парламента.

Като гласуваме Закона за съдебната власт се установяват доста фрапантни нарушения на прокуратурата, благодарение на които общински и държавни имоти буквално се крадат от хора с прякори и това остава безнаказано, каза Божанов, цитиран от БТА.

„ГДБОП е разследвала ефективно, задържала е лица и на финалната права с подпис на Борислав Сарафов делото е отнето от Окръжна прокуратура – Варна и е прехвърлено на Софийската градска прокуратура, където делото потъва и умира“, каза още Божидар Божанов и допълни, че това е пореден пример, че беззаконието се толерира.

Народният представител Стела Николова каза, че е попитала Софийската градска прокуратура за това производство, което е иззето, дали има движение по него, или е прекратено. Казаха, че Конституцията разделя властите и няма нужда да ми кажат това, допълни Николова. Тя каза още, че независимо дали ще има осъдени лица, или не, цялата схема не би могла да се случи без хора от кадастъра, които да посочат на тази престъпна група кои са тези имоти, които не са актувани като държавна или общинска собственост, посочи тя. За съжаление, има имоти, които са с изтекла давност и престъпната група добре се е възползвала от тях, каза Николова и допълни, че има такива, върху които има построени кооперации.

По думите на Стела Николова нотариусите, изповядвали тези сделки, са двама.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Турция изпраща спасителен екип във Венецуела
Дата: 26/06, 15:10

Работни обувки – сигурност, удобство и защита през целия работен ден
Дата: 26/06, 15:07

Премиерът: Въпрос на национална сигурност е България да има свой хранителен суверенитет
Дата: 26/06, 15:04

Времето във Варна в събота
Дата: 26/06, 15:02

Повдигат обвинение на шофьорa, помел двама младежи край Мездра
Дата: 26/06, 14:581 Коментар

Още новини
Спонсорирани връзки.

Коментари twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия