Кадър Youtube
Напредващата милитаризация на Европейския съюз се превръща във фактор, който усложнява решаването на украинския конфликт, заяви говорителят на Кремъл Дмитрий Песков, цитиран от ТАСС.
„Това е фактор, който изостря ситуацията. Имам предвид ЕС, който постепенно се превръща във военно-политически блок“, заяви Песков в разговор с журналиста Павел Зарубин. Според него властите в Киев, осъзнавайки влошаването на ситуацията на фронта, се опитват да създадат у западните си съюзници впечатлението, че са способни да упражняват натиск спрямо Русия.
Западните държави оказват пряка подкрепа на украинското ръководство, като му съдействат при насочването на удари срещу руски обекти, отбеляза говорителят на Кремъл. По думите му западните съюзници на Украйна, сред които Германия, Франция, Нидерландия, Норвегия и САЩ, "помагат за насочването чрез своите спътници".
Песков каза, че очаква провокации от страна на украинските власти в навечерието на планираната в Анкара на 7 и 8 юли среща на високо равнище на НАТО, посочва БТА.
„В тези условия трябва да си дадем сметката, че киевският режим е способен на всичко“, допълни говорителят на Кремъл. „Действията му носят терористичен характер и той нанася удари по обектите от нашия енергиен комплекс, по обекти от цивилната инфраструктура, която няма отношение към военната промишленост“, отбеляза той.
Същевременно Песков обърна внимание и на положението на фронта. Създаването на зона за сигурност по руско-украинската граница се дължи на агресивната същност на киевския режим. Руската армия се занимава с този процес планомерно, като отбелязва значителни напредъци, каза той.
"Нашите войски се придвижват. Не бива да има съмнения, че нашите военни настъпват планомерно и виждаме конкретни резултати“, заяви той, посочвайки като пример поемането под руски контрол на град Константиновка в източната украинска Донецка област.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Задържаха мъж, предложил по 500 евро подкуп на двама полицаи на "Тракия"
Дата: 06/07, 08:10
Седми ден издирват Наталия и пастрока ѝ, според психиатър 40-годишният мъж се грижи за нея
Дата: 06/07, 08:02
28 пожара, от които 12 в жилищни сгради, а шест – в транспортни средства за изминалото денонощие у нас, жена e загинала
Дата: 06/07, 07:49
Загинали и ранени при масираната руска атака срещу Киев
Дата: 06/07, 07:44
Делото за катастрофата с АТВ в Слънчев бряг тръгва по същество
Дата: 06/07, 07:381 Коментар