Забраняват на ненавършилите 16 години да ползват множество социални мрежи във Великобритания


15/06/2026, 11:26

Пиксабей

Британският премиер Киър Стармър заяви, че Великобритания ще забрани на ненавършилите 16 години да използват множество социални мрежи, предадоха Асошиейтед прес и Ройтерс, цинирани от БТА.

Министър-председателят каза, че ще отвърне на удара, ако технологичните компании се противопоставят. Той казва, че не е готов "на компромис със сигурността и щастието на децата ни".

Този ход на британските власти е част от набиращото инерция световно движение за затягане на мерките за сигурност на децата онлайн. Австралия, Канада, Бразилия и Индонезия вече въведоха законодателства или базирани на възрастта ограничения или изисквания за достъпа на децата до социалните мрежи.

Франция, Испания, Дания, Тайланд и Южна Корея са сред страните, които обмислят или разработват подобни подходи.

Във Великобритания се предвижда забрана лицата под 16 години да използва социални мрежи като "ТикТок", "Фейсбук", "Екс", "Ютуб", "Снапчат", "Тредс", "Туич", "Кик" и "Редит".

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



До началото на съдебния процес: Освободиха българина, заподозрян, че шпионира с дрон в Гърция
Дата: 15/06, 20:36

GUNA за младо лице и здрави стави - иновативна колагенова терапия
Дата: 15/06, 20:30

Нападател на Испания удари историческо дъно на Мондиала
Дата: 15/06, 20:28

Демерджиев: Ще спрем разхищенията в системата на МВР
Дата: 15/06, 20:23

Черно море обяви нов треньор и 6 контроли
Дата: 15/06, 20:20

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия