Иранската делегация се оттегли от преговорите със САЩ в Швейцария заради Тръмп


21/06/2026, 22:18

Снимка: Пиксабей

Иранската делегация напусна мястото на преговорите със САЩ в швейцарския курортен комплекс Бюргенщок тази вечер заради публикация на американския президент Доналд Тръмп в социалната му платформа "Трут соушъл", която Техеран окачестви като "обидна", предаде иранската новинарска агенция ИРНА, цитирана и от Франс прес.

"Делегацията на Ислямска република Иран напусна сградата, където се провеждаха преговорите“, пише ИРНА, добавяйки, че преговорите с посредничеството на Пакистан и Катар, "са влезли в трудна фаза след 80 минути дискусии и прекъсване след публикуването на обидно съобщение от президента на Съединените щати“.

Тръмп заплаши да възобнови ударите срещу Иран, ако страната не спре съюзниците си от ливанското шиитско движение "Хизбула", които "създават проблеми“ в Ливан.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Двамата младежи, ударени от волтова дъга на вагон в Стара Загора, опитали да си направят селфи
Дата: 23/06, 08:05

Граждани сигнализират за нападения в района на подлез „Плиска“ в София
Дата: 23/06, 08:00

Талант на СКТМ "Комфорт" е втори в България
Дата: 23/06, 07:55

Хеликоптер на Бреговата охрана на САЩ се разби в Аляска
Дата: 23/06, 07:45

Броят на активните разломи в Турция достигна 700
Дата: 23/06, 07:38

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия