Снимка Пиксабей
Германските власти обявиха в петък, че са арестували молдовски гражданин, заподозрян в шпионаж на обект за производство на оръжия с дрон в полза на “чуждестранен субект или забранена организация”. Това предаде "Франс прес", позовавайки се на изявление на прокуратурата в Мюнхен.
Тридесет и седемгодишният мъж, който е арестуван в сряда на мястото, е заподозрян, че е “пуснал дрон близо до обект на германски оръжеен производител” в Мюнхен и за притежание на “снимки и видеозаписи с поверителна информация от гледна точка на националната сигурност”, се добавя в изявлението, съобщи БТА.
Името на задържания не се уточнява, отбеляза "Ройтерс". Източник от службите за сигурност идентифицира въпросната отбранителна компания като КНДС (KNDS) - френско-германска отбранителна „група“ и производител на танкове “Леопард 2” и гаубици “Цезар”.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Сватбите в Гърция под строг контрол от данъчните
Дата: 19/07, 10:04
Старт на вълнуваща лятна кампания със страхотни награди в кинoсалоните на Cineland в цялата страна!
Дата: 19/07, 10:00
Външният министър: Никой нищо не е подписвал в Киев
Дата: 19/07, 09:54
Закопчаха двама служители на НАП за подкуп в Черноморец
Дата: 19/07, 09:46
Златка Димитрова за цените на морето: Не е нормално гръцката салата да е 21 евро и рафтовете в супермаркета - празни
Дата: 19/07, 09:39