Кадър ютуб
Франция ще гласува против мащабното търговско споразумение, което Европейският съюз се готви да подпише със страните от Меркосур (Аржентина, Бразилия, Парагвай и Уругвай), заяви френският президент Еманюел Макрон на фона на земеделските протести, които блокираха пътищата към Париж, и в частност забележителности като Триумфалната арка, в знак на съпротива срещу сделката, предаде Ройтерс, цитирани от БТА.
Фермери от синдиката "Координасион Рюрал“ (Coordination Rurale) призоваха за протести в Париж поради опасения, че планираното споразумение за свободна търговия с Меркосур може да залее страната с внос на евтини храни.
Маркон заяви в социалните мрежи, че Франция ще гласува против сключването на сделката. "Подписването на споразумението не е краят на тази сага. Ще продължа да се боря за пълното изпълнение на ангажиментите, получени от Европейската комисия, и за защитата на нашите селскостопански производители", написа Макрон в социалната платформа "Екс".
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Край на сковаността в ставите
Дата: 12/01, 02:00
Кучета запомнят предмети, слушайки разговорите на стопаните си
Дата: 12/01, 02:00
Още по-достъпно пазаруване в Lidl през януари
Дата: 12/01, 01:50
Изкуствен интелект „чете“ съня и предсказва сериозни болести
Дата: 12/01, 01:48
ЦСКА 1948 ще получи 1,8 млн. евро след финализиране трансфера на български национал
Дата: 12/01, 01:33