стопкадър: Ютуб
Президентът на САЩ Доналд Тръмп в неделя публикува своя снимка като „временно изпълняващ длъжността президент на Венецуела“ дни след американска военна операция, довела до залавянето на държавния глава на страната Николас Мадуро.
В социалната си мрежа Truth Social Тръмп се представи като временно и. д. лидер на южноамериканската държава от януари 2026 г., предаде Анадолската агенция, цитирана от "Дарик".
На 3 януари Съединените щати извършиха военна операция във Венецуела, при която бяха заловени Мадуро и съпругата му Силия Флорес. Те бяха транспортирани в Ню Йорк, където срещу тях тече дело по обвинения, свързани с наркотици и оръжия. Президентът на САЩ заяви, че неговата администрация ще „управлява“ Венецуела и нейните петролни активи по време на преходен период.

След залавянето на Мадуро неговият вицепрезидент Делси Родригес положи клетва като временно изпълняващ длъжността президент.
Новото правителство на страната продължава да поддържа контакти с администрацията на Тръмп през този период, като американски екип от дипломатически и служители по сигурността пътува до Каракас, за да оцени възможността за възобновяване на дейността на посолството на САЩ.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Прокуратурата: Обирджиите на инкасо автомобила в Ихтиман се дегизирали като строителни работници
Дата: 19/01, 08:46
Д-р Брънзалов: Размерът на потребителската такса е подигравка с лекарите
Дата: 19/01, 08:38
Фармацевти алармират: Законът "Антиспекула" може да доведе до дефицит на лекарства без рецепта
Дата: 19/01, 08:34
Митова, НАП: Открихме 291% ръст на услугата във фризьорски салон в Бургас
Дата: 19/01, 08:31
Тръмп: "Ще бъде свършена работата" по премахването на "руската заплаха" за Гренландия
Дата: 19/01, 08:28