БСЛАФ настоява за индивидуални паник бутони и боди камери за спешните медици и фелдшери


Дата: 19/01, 12:03

Булфото

Българският съюз на лекарските асистенти и фелдшерите (БСЛАФ) алармира, че насилието над медицински специалисти се е превърнало в тревожна тенденция, а липсата на адекватна защита на работещите в спешните центрове ги излага на постоянен риск.

В рамките на 4 дни се случва второ нападение над фелдшер от ЦСМП - Велико Търново, а в рамките на по-малко от месец на трета проявена агресия над специалист във Великотърновска област. Последният случай е от 18 януари, когато по време на дежурство във Филиала за спешна медицинска помощ - Полски Тръмбеш, фелдшер е обект на агресия от пациент докато му оказва спешна медицинска помощ. Подаден е сигнал до полицията, която е реагирала незабавно. Нападателят е задържан, а по случая е образувано досъдебно производство.

Днес от съюза на лекарските асистенти и фелдшерите изразят безпокойство, че ако тази тенденция не бъде прекъсната навреме, следващият случай може да не завърши „само" с удари, предаде БГНЕС.

"Насилието срещу медицински специалисти е заплаха както за личната им безопасност, така и за сигурността и здравето на пациентите и цялото общество", казват от БСЛАФ в позиция до медиите.

БСЛАФ настоява за осигуряване на работещи индивидуални паник  бутони във всеки колега на терен, за да има бърза връзка с другия член на екипа, районната координационна централа и органите на реда. От съюза предлагат дежурните медицински специалисти в ЦСМП да бъдат оборудвани с боди камери, които да се използват при ясна законова рамка, информираност и ограничена употреба, например при нощни смени и високорискови пациенти.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Започна семеен фестивал в село Кичево за 3 март
Дата: 03/03, 13:15

Слави: Трябва да помним миналото, иначе ще сме безродници
Дата: 03/03, 12:581 Коментар

Балъков и Йорданка Христова подкрепиха инициативата „Улица и алея Димитър Пенев“
Дата: 03/03, 12:53

По-висока прецизност и по-добри резултати с роботизирана хирургия в Acibadem
Дата: 03/03, 12:50

Радев на 3 март: Тръгваме на поход за бъдещето на България
Дата: 03/03, 12:49

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия