Пиксабей
Областната оперативна комисия за борба срещу грипа се събира на заседание днес в 14:00 часа, за да вземе решение дали да бъде обявена грипна епидемия и какви противоепидемични мерки да бъдат въведени. Това каза за Moreto.net началникът на отдел „Противоепидемичен контрол“ в РЗИ-Варна д-р Анка Баева.
Нивото на заболеваемост от грип и ОРЗ във Варна през последната седмица бележи значителен ръст. То е 239 на 10 хил. души при 82 на 10 хил. души за предходния период. На практика областта е първенец сред останалите в страната. Средните нива са 133 на 10 хил. души.
Досега основен процент от болните бяха деца на възраст между 0 и 14 години, но вече сериозен ръст се отчита и сред по-възрастните пациенти, обясни д-р Баева.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!
Глутница от над 20 кучета обикаля в района на Ален мак във Варна
Дата: 17/01, 20:26
Времето във Варна в неделя: От минус 7 до минус 4 градуса
Дата: 17/01, 20:20
Крадци с маски обраха магазин в центъра на София посред бял ден
Дата: 17/01, 20:19
Лидл България в топ 3 на работодателите в страната
Дата: 17/01, 20:00
Илия Лингорски: Преходът към еврото у нас ще служи като пример за други държави
Дата: 17/01, 19:582 Коментара