снимка: Булфото,архив
Министърът на вътрешните работи Даниел Митов разпореди всеобхватна проверка на състоянието на опасните участъци от пътната мрежа на територията на цялата страна. Компетентните полицейски структури в Главна дирекция „Национална полиция“ и областните дирекции на МВР ще проверяват дали опасните участъци, идентифицирани чрез интерактивната карта на Дирекция „Комуникационни и информационни системи“, са сигурни за движение и обезопасени съгласно издадените предписания на полицията, както и дали са издадени предписания за тях.
Още следващата седмица министър Митов ще представи на министър-председателя Росен Желязков доклад с предложения за комплексни мерки, чиято цел е сериозно подобряване на пътната безопасност, както е записано и в програмата с приоритетите на правителството.
“Крайно време е да прекратим войната на пътя, която убива нашите деца и близки като се превръща в риск за националната сигурност на България. В рамките на законовите ми правомощия като министър на вътрешните работи няма да пожаля усилия и време, за да не допускаме повече по българските пътища да загива бъдещето на нашата нация“, заяви министър Митов, предаде БТА.
“Категорично няма да приема “дежурните” оправдания, че са необходими нови промени в законите, свързани с пътната безопасност. Да, направени са и ще бъдат направени предложения, но дотогава МВР няма да стои безучастно и като регистратор на гише да вписва поредните жертви и ранени на пътя. Ние можем и в най-кратки срокове сме длъжни да предприемем конкретни мерки, които законът ни разрешава“, допълни министърът.
По разпореждане на и.д. главен секретар на МВР главен комисар Мирослав Рашков, още днес и утре необозначени автомобили с цивилни служители от Криминална полиция излизат по пътищата в страната, за да следят за нарушения на правилата за безопасно движение. Те имат за задача да заснемат и докладват агресивните водачи на леки и товарни автомобили, които са риск за останалите участници в движението. В координация с униформените служители, тези водачи със съответните превозни средства ще бъдат извеждани от пътния трафик за налагане на санкции.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Транспортният бранш е в протестна готовност
Дата: 08/05, 07:33
Lidl посреща звездите от Lidl-Trek преди старта на една от най-големите колоездачни обиколки в света
Дата: 08/05, 07:30
Три американски разрушителя преминаха през Ормузкия проток, докато са били обстрелвани
Дата: 08/05, 07:27
ОАЕ: Противовъздушната отбрана прихвана ракети и дронове от Иран
Дата: 08/05, 07:25
Испания задържа рекордните 30 тона кокаин в морето
Дата: 08/05, 07:12