Не е установено замърсяване на морската среда от потъналия рибарски кораб в Маслен нос


Дата: 21/02, 15:47

кадър: Гугъл мапс

Министерството на околната среда и водите (МОСВ) информира, че във връзка с потъналия рибарски кораб в акваторията на Черно море към момента не са установени данни за замърсяване на морската среда.

По информация на Басейнова дирекция „Черноморски район“ – Варна на 19 февруари 2026 г. катер на Изпълнителна агенция „Морска администрация“ (ИАМА), заедно с инспектор от Дирекция „Морска администрация“ – Бургас, е обходил акваторията. При извършената проверка не е установено наличие на нефтено замърсяване. И от Изпълнителната агенция по рибарство и аквакултури (ИАРА) е извършен оглед на района, за който е постъпила информация за евентуално нефтено петно, като наличието на такова не е потвърдено.

Министерството на околната среда и водите поддържа постоянна координация с всички компетентни институции, посочват от ведомството. Продължава наблюдението на морската среда, като при необходимост ще бъдат предприети незабавни действия съгласно действащото законодателство. Басейнова дирекция „Черноморски район“ – Варна извършва регулярен мониторинг на морската околна среда.

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Откриха разчленен труп в куфар и чували на Халкидики
Дата: 27/02, 09:13

Велислав Величков: Борислав Сарафов няма да посрещне есента като и.ф. главен прокурор
Дата: 27/02, 09:101 Коментар

Неработещ хотел в Русе получи януарска сметка за ток за 7 хиляди лева
Дата: 27/02, 09:031 Коментар

В България пристигна първият кораб с аржентински слънчоглед
Дата: 27/02, 08:56

Политолог: 400 000 гласа ще събере Радев извън политическите сили
Дата: 27/02, 08:53

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия