Снимка Фейсбук, БФХГ
Златните ни момичета покориха нов ръх.
Българският ансамбъл по художествена гимнастика постигна забележителен успех на Световната купа, която се провежда в зала "Арена 8888" в София. Както съобщава Българската телеграфна агенция, националният отбор спечели златните медали във финала на съчетанието с пет ленти.
Блестящото представяне на състава в състав София Иванова, Рейчъл Стоянов, Алина Коломиец, Сузан Пуладиан, Даная Атанасова и Виктория Георгиева донесе на България най-високата оценка от 24.400 точки.
Възпитаничките на треньора Весела Димитрова демонстрираха изключително майсторство в изпълнението на сложната си композиция.
На почетната стълбица се наредиха още отборът на Япония със среброто и 22.750 точки, както и съставът на Полша, който грабна бронза с 22.250 точки.
За съжаление, в другото съчетание с три обръча и две топки, българките не успяха да се класират за финала, след като допуснаха грешки и получиха едва девета оценка в квалификациите.
Програмата на престижния турнир продължава с финалите на бухалки и ленти при жените, както и състезанието на ансамблите с три топки и два обръча. Очаква се надпреварата да приключи около 17:30 часа.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Виена е водещият конгресен град в света през 2025 г.
Дата: 28/06, 01:00
Тръмп ще номинира Ланс Шройър за директор на Агенцията за имиграционен и митнически контрол
Дата: 28/06, 00:30
От кралските градини до фермерските пазари на Lidl: Съкровищата на Ботаническата градина в Балчик
Дата: 28/06, 00:00
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 28/06, 00:00
Австралиец е арестуван в Тайланд във връзка с открито тяло на 17-годишно момиче в куфар
Дата: 27/06, 23:58