Жоро Тошев разказа за Великден едно време: Беше малко забранено


Дата: 18/04, 10:40

кадри bTV

редактор Веселин Златков

В ролята на водещ на „Преди обед” на Разпети петък Георги Тошев сподели детските си спомени за Великден по времето на социализма в тогавашната НРБ. „Беше малко забранено. По телевизията тогава даваха най-хубавите концерти. Но баба ми някак си успяваше да запази празника, с боядисани яйца”, разказа роденият през 1969 година журналист.

„И моята баба така правеше, покрай яйцата и козунаците имаше и кандилце с тамян. Беше тайнствено и се събуждаш със шарено яйце под възглавницата”, допълни разказа Мери от „Мери Бойс Бенд”, която гостува в предаването с мъжа си и китарист на групата Миро и дъщеря им RIА, която също е певица.

Миро пък допълни, че за него най-големият великденски спомен от времето на соца си остава боренето с яйца.


 


За реклама в "Петел" на цена от 60 лв без ДДС/30,68€ на ПР публикация пишете на info@petel.bg

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на info@petel.bg. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на info@petel.bg по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



18 декември 1912 г. - Измамата с Пилтдаунският череп
Дата: 18/12, 01:30

Мбапе на 2 гола от рекорд на Роналдо
Дата: 18/12, 01:01

Има сигурно решение за високия холестерол
Дата: 18/12, 00:50

Lidl Plus представя годишна равносметка на покупките и шанс за спечелване на пет iPhone 17 Pro
Дата: 18/12, 00:50

Българска Груминг Академия разширява обучителната си мрежа с нова по-голяма база във Варна
Дата: 18/12, 00:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2025 | Пълна версия