Регистрираха първи пациент с по-смъртоносен щам на морбили във Великобритания


09/04/2025, 14:50

снимка pixabay

Откриха нов случай на смъртоносен щам на морбили във Великобритания. Това е първият британски пациент, носител на със смъртоносния вирус, който се е заразил в страната, а не в чужбина, съобщи "Дейли Мейл".

Експерти по вирусите предупредиха, че това вероятно означава, че заболяването се разпространява в местните общности.

Щамът, наречен clade 1b, е смятан от експертите "най-опасният досега", тъй като убива всеки десети от заразените, и вероятно е причина за вълна от спонтанни аборти.

Всички предишни случаи в Обединеното кралство са на пациенти, които са пътували до чужда държава или са имали връзка с някого, който е пътувал.

Първият в Обединеното кралство случай на clade 1b е открит, след като заразеният е развил грипоподобни симптоми, последвани от обрив, и е посетил спешно отделение, където е бил тестван, предаде БГНЕС.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Девня празнува 57-и рожден ден със звездни концерти, кулинарно изложение и щури детски забавления
Дата: 28/08, 13:04

Възстановен е магистралният водопровод „Варна – Златни пясъци“
Дата: 28/08, 13:01

Оскверниха Паметника на свободата във Видин
Дата: 28/08, 12:58

Синоптик: Възможно е температурите да паднат под 5 градуса през септември
Дата: 28/08, 12:52

Българската асоциация по рециклиране: Поредното сриване на продуктовите такси обслужва чужди лобистки интереси и ще струва 400–600 млн. евро от бюджета глоби към Европейската комисия
Дата: 28/08, 12:50

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия