кадър bTV
редактор Веселин Златков
Има голям дефицит на образование сред хората, те не знаят правата си, това каза в „Лице в лице” по bTV бившият министър на правосъдието Антон Станков, който е кандидат за омбудсман. Той заяви, че ако получи позицията, ще направи таблица със задълженията на администрацията. У нас тя все още не работи в услуга на хората, категоричен беше Станков.
„За мен защитата на правата на човека е кауза. Не се притеснявам да си нося адвокатската чанта, не си търся работа, а просто искам да съм полезен”, каза Станков за кандидатурата си за обществен защитник.
Бившият министър, който сега е адвокат, заяви, че е подготвен да изслушва болката на хората и проблемите им. „Половината от работата на адвоката е да е психоаналитик”, призна Антон Станков.
Той допълни, че най-важното в работата на омбудсмана е да защити децата и хората с увреждания, които са в неравностойно положение в обществото ни.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
ДАНС неутрализира мощен GPS заглушител в София, засягал сигнала на летището
Дата: 21/08, 18:58
Правителството и социалните партньори определиха критерии за адекватност на минималната работна заплата
Дата: 21/08, 18:54
Полицията издирва 78-годишната Стояна от Казанлък
Дата: 21/08, 18:38
Управителят на БНБ Димитър Радев: Еврото е рамка. Стабилността е избор
Дата: 21/08, 18:301 Коментар