Отвориха първия БГ маркет


12/12/2013, 07:29

снимка: Булфото, архив

Първият в страната хипермаркет само за български стоки бе открит вчера от земеделския производител Цанко Цанев в купената и реставрирана от него в оригиналния вид сграда на халите в Горна Оряховица. Голяма част от продукцията идва от собствените му стопанства, информира "24 часа"

От министерството на икономиката съобщиха наскоро, че ще покрепят идеята на малкия и средния бизнес за изграждането на БГ маркети. 

"Не знаех за начинанието, но одобрявам тази стъпка", каза Цанев. Угоените пилета, прасета и телета ще се колят в лицензирани кланици, в магазина ще се транжират пред очите на клиентите. 

Млякото ще идва директно от фермата, а живата риба - от водоемите и всеки ще може да улови желания шаран от аквариума. Виното се съхранява в бъчви, от които всеки ще може да си налее", разказва Цанко Цанев, който е сбъднал мечтата си да затвори цикъла на производството от нивата до трапезата.

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



Автоинструктор: Шофьорските курсове ще станат към 1500 евро, няма кой да изпитва
Дата: 21/08, 11:00

Предстои ремонт на основните пътни артерии към варненския квартал „Виница“
Дата: 21/08, 10:53

Почина операторът на БНТ Красимир Климентов
Дата: 21/08, 10:40

Задържаха две жени, откраднали чанти с телефони в тях от плажа на Златните
Дата: 21/08, 10:391 Коментар

Четирима задържани с наркотици след спецакция на полицията в Слънчев бряг
Дата: 21/08, 10:29

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия