снимка Pixabay
Руско-американски космически екипаж се завърна днес - навръх Великден, на Земята с кораба "Союз МС-26", съобщи руската космическа агенция Роскосмос, цитирана от Ройтерс.
След повече от 7 месеца, прекарани на Международната космическа станция, се завърнаха космонавтите на Роскосмос Алексей Овчинин и Иван Вагнер и астронавтът на НАСА Доналд Петит.
Тримата работеха в космоса от 11 септември миналата година, уточняват Ройтерс и БНТ.
"Излизането от орбита и спускането към Земята протекоха нормално", обявиха от Роскомос, допълвайки, че кацането е било в Казахстан, в района на град Жезказган.
На 8 април в орбита бе изведен космическият кораб "Союз МС-27" с американеца Джони Ким и руснаците Сергей Рижиков и Алексей Зубрицки.
На борда на МКС те се присъединиха към американците Петит, Ан Маклейн и Никол Айерс, руснаците Овчинин, Вагнер и Кирил Песков и японеца Такуя Ониши.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Музеят за нова история на Варна отбелязва 60 години от рекордния скок на Чавдар Джуров
Дата: 28/08, 08:58
Радан Кънев: Кандидатурата на Андрей Гюров за президент ще е гражданска, а не партийна
Дата: 28/08, 08:56
Проф. Рачев: Някои хора в Непал няма да бъдат открити никога, те буквално са погребани
Дата: 28/08, 08:47
Специалист по репродуктивна медицина идва във Варна на 25 и 26 септември: д-р Баев ще консултира двойки с проблеми при забременяване в Хейлан
Дата: 28/08, 08:40