Кадър БНТ
Група делфини бяха забелязани в акваторията на Бургаския залив край Крайморие. Рядката гледка е заснета в късния следобед днес между 19 и 20 ч. от джет в морето, предава БНТ.
По думите на Мартин Георгиев, който е направил снимките, морските бозайници са следвали дирята зад джета и са подскачали във водата, сякаш играят.
„Следяха дирята зад джета и подскачаха зад него. Трудно беше да се снимат. Те си играят“, разказа Георгиев.
Той допълва, че и предишния ден делфините отново са били забелязани в района, но тогава не е имало възможност да бъдат заснети.
Според него впечатление правят и размерите на животните.
“Толкова големи делфини рядко се виждат в района“, казва още Мартин.
Появата на делфини в Бургаския залив винаги предизвиква интерес сред местните жители и туристите, а срещите с тях се приемат като добър знак за състоянието на морската среда. Черно море е дом на няколко вида делфини, които често могат да бъдат наблюдавани край българското крайбрежие.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
73 пожара са потушени през последните 24 часа у нас
Дата: 05/07, 09:34
Пеевски към МВР: Отстоявайте реда, сигурността и законността в страната!
Дата: 05/07, 09:241 Коментар
Мъж е в болница след снощното меле до "Чаталджа" във Варна
Дата: 05/07, 09:211 Коментар
Колони от тирове, коли и автобуси на някои от граничните пунктове със Сърбия и Турция
Дата: 05/07, 09:14
Съдът в Пловдив отмени присъдата на мъж, шофирал пиян и убил младеж в катастрофа
Дата: 05/07, 09:081 Коментар