Родените след 1960 г. са информирани за парите за пенсии в ОББ, Топлина и Бъдеще


25/04/2025, 18:00

Пиксабей

Парите, които родените след 1960 г. задължително заделят за втора пенсия, продължават да се увеличават, показват данните на Комисията за финансов надзор.

Всички универсални пенсионни фондове отчитат положителна доход от инвестирането на средствата за последните 24 месеца – от 31 март 2023 г. до 31 март 2025 г.

Средната доходност на десетте универсални пенсионни фонда, където се трупат парите за втора пенсия, е 6,30 на сто. като най-висока доходност отчита УПФ „Топлина“ – 9,43% и УПФ „Бъдеще“ – 6,54%.

Отчетената доходност е над определената от КФН минимална доходност от управлението на активите на универсалните пенсионни фондове от 2,90%.

Средната доходност на професионалните пенсионни фондове, където задължително се осигуряват работещите първа и втора категория труд, е 6,42% за двугодишния период. Като най-висок проценти отчита отново ППФ „Топлина“ – 10,1% и ППФ „ОББ“ и ППФ „Бъдеще“ и двата с 6,79% доходност.

Малко по-висока е доходността при доброволните пенсионни фондове, които имат право  и по-рисково да инвестират парите на осигурените в тях. Средната отчетена доходност за двугодишния период е 7,14%. Като ДПФ „Топлина“ отчита 12,09% доходност, а ДПФ „Бъдеще“ – 8,24%.

Добави Petel.bg в Google

Редактор "Екип на Петел",

"За нас"


За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]

Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!

Последните новини виж - ТУК!


Проверка на фактите: Съобщете ни, ако видите фактологични грешки и нередности в статията или коментарите. Пишете директно на [email protected]. Ще обърнем внимание!


Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!

 

 

Зареждане на коментарите. Моля, изчакайте!



Спонсорирани връзки.



38 пожара са потушени у нас през изминалото денонощие
Дата: 11/05, 08:59

България е четвърта в Югоизточна Европа по безопасна вода
Дата: 11/05, 08:461 Коментар

Протести и напрежение в Габрово след масово сбиване, все още няма повдигнати обвинения
Дата: 11/05, 08:43

Карловци: Ако решат да го затворят, нашите деца умират
Дата: 11/05, 08:35

До края на лятото изграждат временен обход над свлачището между Пампорово и Смолян
Дата: 11/05, 08:27

Още новини
Спонсорирани връзки.

twitter Facebook
Нагоре Назад
Petel.bg © 2011 - 2026 | Пълна версия