Пиксабей
Астролог беше арестуван в Мианмар за предизвикване на паника. Той предсказал ново земетресение в платформата TikTok, а видеото му започнало масово да се разпространява, предаде BBC. Мъжът бе арестуван във вторник с обвинение за "фалшиви изявления с намерението да предизвика обществена паника", съобщи министерството на информацията на Мианмар, предаде Актуално..
Виедото му е събрало повече от три милиона гледания. Джон Моу призова хората да „вземат важни неща със себе си и да бягат от сградите по време на трусовете“.
В него астрологът Джон Мо предупреждава, че земетресение ще "удари всеки град в Мианмар" на 21 април. Експертите обаче уверяват, че земетресенията са невъзможни за прогнозиране поради сложността на факторите, участващи в подобни бедствия.
Паниката възниква, тъй като предсказанието на астролога публикувано само две седмици след мощното земетресение с магнитуд 7.7 по Рихтер, което уби 3500 души и разруши вековни храмове в Мианмар.
Оценка на ООН предполага, че над 3 млн. души може да са били засегнати от земетресението с магнитуд 7,7, което усложнява предишните предизвикателства, причинени от четири години гражданска война.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Мелони изобличи разпространението в интернет на нейно дийпфейк изображение
Дата: 06/05, 22:50
На 7 май променят движението в участък от "Тракия" за подмяна на тол камера
Дата: 06/05, 22:40
Израел нанесе удар срещу Берут за първи път след обявяване на примирието
Дата: 06/05, 22:28
8 нови профилактични кампании в лаборатория „ЛИНА“
Дата: 06/05, 22:20
Добруджа измъкна точка на Спартак 1918 Варна с гол в последните секунди
Дата: 06/05, 22:17