Кадър Ютуб
Последни информации за състоянието на иранския лидер.
Новият върховен лидер на Иран Моджтаба Хаменей е получил сериозни и обезобразяващи наранявания по време на въздушен удар в началото на войната. Съобщението в световните медии се позовава на източници, близки до неговия вътрешен кръг, пише БГНЕС.
Според тях той е получил тежки рани по лицето и краката си по време на въздушния удар по резиденцията му в Техеран. Някои източници предполагат, че лидерът може дори да е загубил единия си крак.
Въпреки това 56-годишният Хаменей, според източници, остава психически стабилен и продължава да изпълнява задълженията си дистанционно, участвайки в срещи чрез аудиовръзка и влияейки върху ключови решения, особено по отношение на войната и преговорите със САЩ.
Нито една негова снимка или видеоклип не е публикувана от назначаването му на 8 март след смъртта на баща му Али Хаменей.
Според източници нараняванията на Хаменей съвпадат с твърденията на американски служители. Американският министър на отбраната Пийт Хагсет съобщи по-рано, че иранският лидер е „ранен и вероятно обезобразен“.
Самата атака е извършена на 28 февруари – първия ден от войната между Иран, Съединените щати и Израел. При атаката загина не само баща му, но и няколко членове на семейството.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Наблюдатели на вота: Политическа поляризация и агитация с негативна реторика
Дата: 20/04, 18:22
Възможно е пренареждане на листите във Варна
Дата: 20/04, 18:17
Спартак пусна в продажба билетите за мача с Берое
Дата: 20/04, 18:07
Над 100 участници се включиха във „Великденски крос с децата на Варна“
Дата: 20/04, 17:54
Тръмп: Американска делегация, водена от Джей Ди Ванс, ще пристигне в Пакистан за преговори по въпроса за Иран
Дата: 20/04, 17:492 Коментара