Снимка: Пиксабей
Частните обиколки в извън работно време на Акропола вече струват 5000 евро. Туристите с финансови възможности ги предпочитат.
Министерството на културата в Атина отново предлага частни обиколки на Акропола срещу 5000 евро за група до пет човека. Обиколките се правят в извън работно време, когато на Акропола няма посетители – сутрин от 6:00 ч. и вечер след 20:00 ч.
Продължителността на обиколката е около два часа за 5000 евро, посочва БНР. Високата цена не отказва посетителите да разгледат атинския Акропол без шум от други туристи.
От началото на туристическия сезон тази година са реализирани вече над 80 частни обиколки, като средствата от тях се внасят в Министерството на културата. Приходите се влагат в опазване, реставрация и популяризиране на гръцкото културно наследство.
Засиленият интерес на туристите съвпада с важен етап от реставрацията на Партенона. След 220 години беше възстановена западната фасада на храма.
Акрополът в Атина е един от най-посещаваните археологически паметници в света. Цената на билета е 35 евро. Необходима е обаче предварителна резервация.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Тръмп ще номинира Ланс Шройър за директор на Агенцията за имиграционен и митнически контрол
Дата: 28/06, 00:30
От кралските градини до фермерските пазари на Lidl: Съкровищата на Ботаническата градина в Балчик
Дата: 28/06, 00:00
Потребителите избраха А1 за любима марка в телекомуникациите за осма поредна година
Дата: 28/06, 00:00
Австралиец е арестуван в Тайланд във връзка с открито тяло на 17-годишно момиче в куфар
Дата: 27/06, 23:58
Коди Гакпо и партньорката му Ноа ван дер Бай обявиха, че са загубили сина си
Дата: 27/06, 23:42