Редактор: Недко Петров
Стопкадри Нова Тв
Предприемач обяви, че е скептично настроен относно дълголетието на на това правителство. Велизар Величков каза, че вече дори в политическите среди в Европа има един термин, който се казва българският сценарий.
Ние сме основоположници на нещо, което е известно с чести избори, липса на устойчиво управление и продължително управление на служебни кабинети. Това е българският сценарий. Ние дадохме нещо на Европа и може да си го вземат, преди това беше само белгийския, допълни той.
_%20347x%20724.png)
Има един такъв термин на английски - да има правила, без да има управляващи и налагащи. Тук логиката ми е за политическата класа. Колкото повече едно общество издига политическата си класа и превръща политиците в рок звезди, според мен толкова по-неприятно живее обществото, продължи Величков.
Колкото повече обаче политиците са просто изпълнители, толкова по-добре за едно общество. А те са такива в много страни, като Швейцария, Нова Зеландия и каквито се сетите други такива държави. Там политикът не е известен. Той е служител, това трябва да е ролята и на политическата класа в България. Нашите политици трябва да са служители на народа, допълни по Нова Тв Велизар Величков.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Нидерландия бойкотира "Евровизия" заради липса на неутралност
Дата: 24/08, 11:47
Жена на плажа във Варна: Днес този младеж, спасителят с червените бански, спаси най-малко 10 човека от удавяне
Дата: 24/08, 11:44
Турист изчезна при плаване с яхта между Сицилия и Гърция
Дата: 24/08, 11:38
Жена е в болница след челен удар с влекач, чийто шофьор изгубил контрол над него край Варна
Дата: 24/08, 11:32
Нивото на Дунав при Лом се покачва със сантиметър, но остава ниско
Дата: 24/08, 11:24