Снимка ФБ, ДПС
Делян Пеевски с първи думи за казуса "Боташ". Изразяваме удовлетворение от информацията за постигнатото на среща с българския премиер Румен Радев и турския президент Реджеп Ердоган замразяване на договора с “Боташ” за 15 месеца.
Това пише в официална позиция от страна на лидера на ДПС Делян Пеевски по повод новината от вчера, че договорът с "Боташ" се замразява за 15 месеца. Публикуваме позицията без редакторска намеса:
"Споделяме заявеното основание за замразяването на договора с това, че България и Турция имат общ интерес да се използва максималният капацитет за пренос на природен газ и ще се работи по предоговаряне на договора между двете компании при актуални пазарни условия.
Този жест от турска страна е пример за добросъседски взаимоотношения, които за нас са особено важни, тъй като Турция е ключов стратегически партньор за България".
novini.bg
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Без вода днес във Варна
Дата: 09/07, 09:01
След публикувани клипове в нета: Глоби, отнети книжки за година и спрени от движение коли за трима, участвали в гонки тази нощ
Дата: 09/07, 08:551 Коментар
Милен Керемедчиев: България не е заявявала, че ще блокира 21-вия пакет санкции на ЕС
Дата: 09/07, 08:481 Коментар
Благомир Коцев година след ареста си: Варна се върна месеци, години назад
Дата: 09/07, 08:442 Коментара
Интензивен трафик на граничен пункт "Калотина" тази сутрин
Дата: 09/07, 08:38