Булфото
„Изказването на Радев от 19 часа в Деня на Европа е толкова несъстоятелно, че заради институцията, не заради персоната с неосъществени мераци, трябва снизходително да се престорим, че не се е случило“.
Това обяви лидерът на „ДПС – Ново начало“ Делян Пеевски по повод предложението на президента Румен Радев да се свика национален референдум за приемането на еврото.
Държавният глава предлага въпросът да е: „Съгласни ли сте България да приеме единната европейска валута евро през 2026 г.“
Според Пеевски целта на президента е да всее раздор и противопоставяне в българското общество с това предложение.
„България е неделима част от Европа и никой не може да отнеме достойното й място в семейството на европейските демокрации, опитвайки се да всее раздор и противопоставяне. Европа обединява, не разделя, а нашата мисия са хората и тяхното добруване“, допълва лидерът на „ДПС – Ново начало“, цитиран от бТВ.
Редактор "Екип на Петел",
За реклама в "Петел" на цена от 40 евро без ДДС на ПР публикация пишете на [email protected]
Следете PETEL.BG всяка минута 24 часа в денонощието!
Изпращайте вашите снимки на [email protected] по всяко време на дежурния редактор!
Как се прави здрав корем
Дата: 21/04, 19:50
Мъжко кожено яке – вечната класика в мъжкия стил
Дата: 21/04, 19:50
Александър Шестаков е в тежко състояние
Дата: 21/04, 19:47
Ивет Горанова: Време е за реални действия
Дата: 21/04, 19:44
Доставките по петролопровода „Дружба“ вече могат да бъдат възобновени
Дата: 21/04, 19:33